Zetor Major 80 CL – wielozadaniowy ciągnik rolniczy

Traktory rolnicze Zetor Major to seria stworzona z myślą o małych, rodzinnych gospodarstwach. Z tego powodu mogą zarówno współdziałać z maszynami rolniczymi, jak i stanowić środek transportu. Tym, co przekonuje do ich zakupu, jest z pewnością doskonały stosunek ceny do mocy. Jednym z popularniejszych ciągników z tej rodziny jest niezawodny i prosty w obsłudze Zetor Major 80 CL. Co warto o nim wiedzieć?

Co wyróżnia traktory Zetor Major?

Są trzy cechy, które sprawiają, że traktory Zetor Major to giganci w swojej półce cenowej, a mianowicie: siła, wytrzymałość i efektywność.

1. Siła. Konstruktorzy zadbali o to, aby użytkownicy mogli w pełni wykorzystać potencjał traktora optymalnie dobierając moc silnika do masy całego pojazdu.

2. Wytrzymałość. Wpływa na nią prostota i doskonały zamysł konstruktorski. Brak przesycenia nowoczesnymi technologiami pozwala na łatwą obsługę i szybki serwis. Bezpośrednio przekłada się to na niezawodność.

3. Efektywność. Prosta konstrukcja zapewnia łatwość serwisowania i oszczędność zużycia płynów eksploatacyjnych. Dlatego Zetor Major może pracować przez długi czas bez przestojów.

Zetor Major 80 CL – popularny i niezawodny ciągnik rolniczy

Zetor Major 80 CL już niedługo po premierze w 2017 r. zyskał duże grono sympatyków. Pierwszą rzeczą, za którą pokochali go znawcy rynku to nowoczesny, wyrazisty design. Jednak liczy się też wnętrze, a Major 80 CL i pod tym względem nie zawodzi.

Pod atrakcyjną powłoką kryje się 4-cylindrowy silnik Deutza o pojemności 2,9 l, rozwijający moc 75 KM. Silnik wyposażony jest w system DOC i EGR, dzięki czemu do zbiornika leje się tylko olej napędowy. Moment obrotowy na koła przekazywany jest przy pomocy zsynchronizowanej przekładni o dwunastu przełożeniach w obu kierunkach. Szybką zmianę kierunku jazdy umożliwia zaś dźwignia rewersu umieszczona tuż obok kierownicy.

Ciągnik wyposażony jest w sterowany mechanicznie podnośnik II kategorii. Jego udźwig sięga niemal 2,5 tony. Hydraulika ciągnika zasilana jest zębatą pompą o wydatku 50 l/min. Dzięki temu rozwiązaniu współpracujący z traktorem ładowacz o udźwigu 1300 kg wykonuje swoje zadania bardzo szybko i płynnie. Ramię ładowacza wzbogacone jest w system amortyzacji. Sprawia to, że nawet podczas jazdy po nierównościach ciągnik nie podlega drganiom.

Co jeszcze znajduję się w jego wyposażeniu? Należy wspomnieć o wygodnym amortyzowanym mechanicznie fotelu operatora zamkniętym w ergonomicznej ogrzewanej kabinie. Dzięki temu ciągnik sprawdzi się również podczas pracy zimą. Kierownica Majora 80 CL regulowana jest w jednej płaszczyźnie, a tylny WOM może pracować w prędkościach: 540 i 1000 obr./min.

Podsumowując Major 80 CL to zwinny i nieskomplikowany sprzęt, który przyda się w każdym gospodarstwie rolnym. Potrafi naprawdę zaskoczyć możliwościami i niewielkim zużyciem paliwa.

PYTANIA? ZADZWOŃ!

608-533-438 / 795-137-627

Pracujemy nad przypisywaniem produktów do kategorii - prosimy korzystać z wyszukiwarki.

Numery katalogowe prosimy wpisywać jednym ciągiem.

baner

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl