Popularne marki traktorów – sprawdź, czy je znasz!

Które marki traktorów są najpopularniejsze w Polsce? Jaka marka wiedzie wśród nich prym? Na jakie parametry zwracają uwagę kupujący wybierając producenta oraz model?

3 najpopularniejsze światowe marki traktorów: Zetor, John Deere i New Holland

Rozwijający się przemysł i rolnictwo sprawia, że stawiane są coraz wyższe wymagania dla producentów ciągników i maszyn rolniczych. Firm produkujących traktory jest wiele na świecie. Mamy również rodzimą polską firmę Ursus. Czy Polacy zatem wybierają tylko naszą markę? Jak się okazuje, wielu rolników stawia na zagranicznych producentów. Kupujący często wybierają traktory używane i sprowadzone z zagranicy. Wśród licznych danych statystycznych, najczęściej wymienianymi markami są: Zetor, John Deere i New Holland. Są to producenci. którzy stawiają przede wszystkim na solidność materiałów i wykonania oraz moc silnika. Czeska firma Zetor to pierwsza firma na świecie, która wyprodukowała zintegrowaną bezpieczna kabinę traktora. Z kolei marka sygnowana znakiem John Deera, to amerykański producent i światowy lider w technologii rolnej. Sprzęt rolniczy produkowany pod marką New Holland, sprzedawany jest na całym świecie. Słynie nie tylko z wysokiej jakości ciągników lecz także kombajnów, które są produkowane w filii w Polsce.

Polski Ursus nadal w czołówce

Polski producent traktorów Ursus, dzięki przywróceniu do produkcji legendarnej serii C, znacznie poprawił swoje wyniki sprzedażowe. Dzięki temu od 2015 roku znajduje się w dziesiątce najlepszych marek i producentów traktorów. Ursus od tego czasu zaczął wprowadzać nowe modele na rynek. Jego pozycja na rynku rolniczym stała się stabilniejsza a w produkcji stosowane są coraz to nowsze technologie.

Kryteria wyboru producenta traktorów

Zastanawiasz się na kupnem nowego traktora do Twojego gospodarstwa? Nie wiem jaką markę wybrać? Z pewnością musisz wziąć pod uwagę kilka aspektów. Jakość materiałów i solidność wykonania ma kluczowe znaczenie przy wyborze. Jednak by traktor spełniał oczekiwania wszystkich, musi mieć odpowiednią moc silnika. I tu zdaje się być najważniejsze kryterium wyboru. Traktor to maszyna niezwykle eksploatowana. Jej moc musi być dostatecznie duża by sprostać wszystkim zadaniom. Wyróżnia się traktory o mocy: 70-100 KM, 101-140 KM, 141-200 KM i te powyżej 200 KM. Spośród wyżej wymienionych trzech mocach to New Holland jest liderem. Jeśli interesuje nas moc powyżej 200 KM, to tu wybór jest prosty. Tylko marka John Deere posiada taką moc silników.

Która zatem marka traktorów jest najlepsza? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od potrzeb rolnika oraz jego finansowych możliwości. Ważne jest jednak, by w przedziale cenowym, znaleźć taką moc silnika, by odpowiadała potrzebom. Jeśli inwestycja będzie trafiona, to z pewnością zakup zwróci się z nadwyżką.

PYTANIA? ZADZWOŃ!

608-533-438 / 795-137-627

Pracujemy nad przypisywaniem produktów do kategorii - prosimy korzystać z wyszukiwarki.

Numery katalogowe prosimy wpisywać jednym ciągiem.

baner

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl