Naprawa podnośnika hydraulicznego – samemu czy w serwisie?

Podnośnik hydrauliczny to bardzo przydatne urządzenie, zwłaszcza dla posiadaczy samochodów. Jego działanie oparte jest na zasadzie prasy hydraulicznej. Co to znaczy? To znaczy, że podnoszenie odbywa się na zasadzie wypychania cieczy do góry. Ciecz unosi część podnośnika, a ten z kolei unosi przedmiot. Podnośniki hydrauliczne mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu jak np. serwisach mechanicznych lub prywatnych warsztatach samochodowych.

Jakie są rodzaje podnośników hydraulicznych?

Podnośniki z racji tego, że są wykorzystywane w wielu dziedzinach przemysłu, muszą być dostosowane do podnoszenia przedmiotów o różnej wielkości i masie. Jakie są zatem rodzaje podnośników hydraulicznych stosowane w serwisach i warsztatach?

W warsztatach samochodowych rodzaje najczęściej używanych podnośników to punktowe, płytowe, kolumnowe, nożycowe najazdowe oraz nożycowe podprogowe.

Jak działa punktowy podnośnik hydrauliczny typu ,,żaba"?

Jeśli chodzi o zastosowanie układu hydraulicznego do podnoszenia, to najbardziej powszechny jest podnośnik typu ,,żaba". Znany jest niemalże każdemu, kto choć raz odstawił auto do mechanika. Ich dostępność jest powszechna. Znajdziesz go w sklepie z pneumatyka, hurtowniach motoryzacyjnych, sklepach budowlano-technicznych a nawet w supermarketach. Zakres cen i budowa konstrukcji sprawia, że dostępne są dla każdego, od indywidualnego klienta po duże warsztaty samochodowe.

Budowa oraz zasada działanie ,,żaby" jest bardzo prosta. Do podnoszenia trzeba użyć siły własnych mięśni rąk, ale sam cykl unoszenia i opuszczania, możliwy jest dzięki niewielkiemu układowi hydraulicznemu. Sprawia to, iż podnoszenie nie jest czynnością bardzo obciążająca mięśnie. Ciecz, która jest w tym urządzeniu pod wpływem ciśnienia, unosi się do góry i wypycha element oraz przedmiot.

Awaryjność i naprawa podnośnika hydraulicznego.

Jak każde urządzenie tak i podnośnik hydrauliczny może ulec awarii. Tym częściej im bardziej jest eksploatowany. Na większą częstotliwość awarii skazane są te, które nie są wykonane z solidnych materiałów oraz cena jest rażąco niska. Choć nie ma w tym jednak reguły. Czasem podnośnik kupiony za kilkadziesiąt złotych, może służyć wiele lat.

Jak naprawić podnośnik hydrauliczny?

Najlepszą opcja naprawy uszkodzonego podnośnika hydraulicznego jest, oddanie go do profesjonalnej firmy, która zajmuje się ich naprawą i renowacją. Zakupiłeś podnośnik z niższej półki i twierdzisz, że koszt naprawy może przerosnąć samą cenę podnośnika? Zastanawiasz się co zrobić – czy naprawiać, czy kupić nowy? W takim przypadku możesz zaryzykować i samemu naprawić podnośnik. Jeśli problemem jest podnoszenie tylko do pewnej wysokości, to przyczyna może być brak odpowiedniej ilości cieczy (oleju) do podnoszenia. Wylej ciecz przez odpowiedni otwór i wlej odpowiednią ilość. Jeśli problem zniknął, możesz być z siebie dumny.

Podnośnik hydrauliczny to bardzo przydatne narzędzie i sprawdzić się może również w innych sytuacjach w domu. Staraj się jednak wybrać solidny model, aby naprawa podnośnika nie była konieczna. Gdy jednak zdarzy się awaria urządzenia, możesz pokusić się zatem o jego samodzielną naprawę. Przy drogich modelach podnośnika, lepszą opcja będzie jednak naprawić go w serwisie takich urządzeń.

PYTANIA? ZADZWOŃ!

608-533-438 / 795-137-627

Pracujemy nad przypisywaniem produktów do kategorii - prosimy korzystać z wyszukiwarki.

Numery katalogowe prosimy wpisywać jednym ciągiem.

baner

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl