Jak powstał Zetor? Poznaj historię tego niezwykłego ciągnika!

Marka Zetor już od wielu lat zachwyca najwyższą jakością. Dzięki ogromowi pracy i nowatorskim pomysłom była w stanie zapisać się złotymi głoskami w dziejach maszyn rolniczych. Dość powiedzieć, że producent do dziś nie ustaje w wysiłkach, produkując coraz lepsze modele ciągników. Czy jednak zdajesz sobie sprawę, jak zaczęła się cała historia? Zetory skrywają w sobie wiele tajemnic – warto je poznać, aby docenić kunszt stojący za każdym z traktorów. Odkryj interesujące ciekawostki i uzupełnij swoją wiedzę!

Dlaczego Zetor? Dowiedz się, skąd wzięła się nazwa!

Każdy wie, że Zetory to proste w obsłudze, a jednocześnie starannie przemyślane traktory. Nazwa ciągników przyjęła się do słownika, nasuwając konkretne skojarzenia. Nic w tym dziwnego – marka istnieje już od ponad 75 lat! Ktoś jednak musiał wymyślić to słowo, które przecież jest zgrabnym połączeniem dwóch innych wyrazów.

15 sierpnia 1946 roku Handlowa Izba Rzemieślnicza Republiki Czechosłowackiej zatwierdziła znak towarowy marki Zetor. Pomysł na nazwę był odkrywczy, lecz nie nosił w sobie niczego skomplikowanego. Brzmienie wymowy litery „Z” (która powiązana była z zakładem produkującym ciągniki), dopasowano do dwóch ostatnich liter ze słowa „traktor”. Tworząc markę, odwołano się więc do jej największego powołania!

Jak powstał Zetor? Od tego wszystko się zaczęło!

Pierwszy traktor pojawił się na rynku już 15 marca 1946 roku. Modelem tym był ciągnik Zetor 25. Co może być zaskakujące, jego zakład produkcyjny nie był związany z rolnictwem. Zbrojovka Brno miała charakter bardzo wojskowy, bo zajmowała się na przykład produkcją karabinów. Mimo tego udało im się odnieść sukces, między innymi na polskim rynku. Należy jednak zaznaczyć, że właśnie w Polsce większą sławą okrył się inny model, oznaczony numerem 3011. Choć Zetor Major miał swoją premierę w 1960 roku, to niekiedy jest jeszcze używany przez rolników.

Posiadasz Zetora? Warto o niego zadbać!

W czym tak naprawdę tkwi sukces tego traktora? Można tu wymienić wiele rzeczy – prostotę obsługi, niską awaryjność, a nawet piękny wygląd. O ten ostatni aspekt zadbało włoskie biuro projektowe, Pinifarina. Designerzy zaprojektowali wzornictwo dla Zetora Major 80 i modelu Proxima, dzięki czemu maszyny zyskały na świeżości i unikalności.

Oczywiście o ciągniki trzeba regularnie dbać. Mimo rewelacyjnej jakości, nadal może się w nich coś zepsuć. Dlatego trzeba postawić na produkty, które usprawnią działanie Twojego traktora. Pamiętaj, że zawsze warto korzystać z profesjonalnych części zamiennych. Zajrzyj więc do naszego sklepu, bo przygotowaliśmy ciekawy i różnorodny asortyment. Na pewno się nie zawiedziesz!

PYTANIA? ZADZWOŃ!

608-533-438 / 795-137-627

Pracujemy nad przypisywaniem produktów do kategorii - prosimy korzystać z wyszukiwarki.

Numery katalogowe prosimy wpisywać jednym ciągiem.

baner

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl